Prostějov dostal krutý výprask od Hradce Králové

Hradec Králové, Prostějov – Další porážku, spíše pořádný výprask, si na své konto připsali prostějovští fotbalisté. Ti jsou momentálně na každoročním soustředění v Ústí nad Orlicí a v jeho rámci se střetli s Hradcem Králové. Prvoligový tým pak Hanákům ukázal, jak se hraje fotbal, vyhrál totiž 6:0.

25.1.2017

Trenér Petar AleksijevičFoto: Deník/Jan Pořízek

„My jsme totálně propadli, nezvládli jsme zápas. Na naší hře nebylo vůbec nic dobrého. Navíc Hradec je prvoligové mužstvo, které má jen dva týdny do soutěže. Vůbec jsme s ním nedokázali držet krok," zlobil se trenér Prostějova Petar Aleksijević.

Jeho svěřenci totiž inkasovali hned v první polovině tři branky. Jan Pázler otevřel skóre zápasu už po třech minutách hry.

O dvanáct minut později se dostal míč k Černému, ten posunul na Žondru, který našel znovu volného Pázlera a vedení 2:0 bylo na světě. Třetí hradecký gól padl ve jednaadvacáté minutě. Přečíslení přetavil v gól Mudra. Navíc měl Súkenník v sedmadvacáté minutě pokutový kop. Míč, ale poslal mimo Halouskovy tyče.

„Jak říkám naprosto jsme propadli a důsledkem byl poločasový výsledek 3:0. Byli jsme málo důrazní. Soupeřovi jsme dávali víc prostoru, což u takového týmu jako je Hradec nejde. Nebránili jsme jejich zakončení. To byl asi ten hlavní problém," rozčiloval se Petar Aleksijević.

Čtyři porážky v řadě jsou problém

Druhý poločas nepřinesl hanácké zlepšení. Naopak Hradec Králové dál hrál svou hru a dál přidával góly. Hned v devětačtyřicáté minutě kopal Súkenník druhou penaltu, tentokrát míč s pomocí tyče už poslal do sítě.

O deset minut později se k odraženému balonu dostal Adam Vlkanova a zvýšil na hrozivých 5:0. To ale nebylo vše. Dílo zkázy totiž dokonal až prostějovský Josef Pančochář. Špatný výkon svého týmu totiž podtrhl vlastním gólem.

„Tahali jsme za kratší konec. Máme teď těch problémů trošku víc, máme i nějaké zdravotní problémy, ale na to se vymlouvat nemůžeme. Bylo to špatné," zopakoval Petar Aleksijević.

Pro Prostějov byla středeční porážka již čtvrtou v řadě. Druholigový nováček zatím v přípravě porazil jen divizní Přerov, a to pouze 1:0. Přerovští navíc nebyli v kompletní sestavě. Jurův výběr je přitom posledním celkem soutěže a na jaře se chce zachránit.

„I výsledky přípravných zápasů jsou pro nás důležité. Čtyři porážky v řadě jsou problémem. Musíme se neustále dokola vracet ke stejným věcem. Pořád je vysvětlovat. Ale nezbývá nám nic jiného než zlepšit a pořádně makat. Snad to stihneme do začátku sezony," doufá Petar Aleksijević.

FC Hradec Králové – 1. SK Prostějov 6:0 (3:0)

Branky: 3. Pázler, 15. Pázler, 21. Mudra, 49. Súkenník (pen.), 59. Vlkanova, 61. Pančochář (vla.) Rozhodčí: Orel – Pospíšil, Vodrážka.

FC Hradec Králové: Ottmar (46. Lindr) – Holeš, Polom, Nosek, Mudra – Černý, Súkenník – Martan, Žondra, Vlkanova – Pázler.

1. SK Prostějov: Halouska – Hýbl, Kroupa, Hladík, Pančochář, Machálek, Píchal, Čtvrtníček, Machýnek, Langer, Sus.