Domácí ani hosté se dlouho nerozkoukávali, a tak bylo hned v první desetiminutovce před bránou Hubála i Rece rušno. Přes Gregovského a Ticháčka se dostal míč až k Havernikovi, ale pokus záložníka Troubek z hranice malého vápna domácí vykopli.

Plumlovské akce táhl hlavně zpočátku aktivní Křupka, ani jeho sprinty a přesné pasy k brance nevedly. Mrzet to mohlo zejména Matouška, který dostal v jedenácté minutě ve vápně přihrávku do nohy, nezvládl však zpracování.

O exekuci troubeckých standardek se staral Lumír Stoklásek a po dvaceti minutách zakroutil míč skvěle přes zeď a jen o centimetry minul pravou tyč. Vzápětí se hnali domácí do rychlého přečíslení, chvíli to vypadalo na brajk dva na jednoho, hosté se však rychle vrátili a nedovolili domácím ani vystřelit.

Plumlovský gólman Martin Hubál musel být po střetu s protihráčem již v úvodních minutách ošetřován a dlouho nebylo jasné, zda bude moci duel dochytat. Po zákrocích zůstával dlouho na trávníku, odkopy nechával na spoluhráčích a domácí trenér si raději nechával v záloze jedno střídání. I to se mohlo podepsat pod vítěznou ránu hostí.

Pět minut před koncem poločasu si fotbalisté Troubek několikrát narazili uprostřed hřiště, aby se Petr Petráš nakonec odhodlal ke střele z více než třiceti metrů. Míč trefil tak dokonale, že skončil přesně pod Hubálovým břevnem – 0:1. „Náš střední záložník ztratil míč a střelu ze třiceti metrů trefil životně, krásný gól,“ okomentoval první branku plumlovský kouč Kamil Hubený.

Vyrovnat mohli Plumlovští v třiapadesáté minutě. Jaroslav Křupka se po poločasovém střídání přesunul na levou lajnu, z jedné vyslal do šance Matouška, jeho ránu mířící do levé šibenice ale skvěle vystihl Miroslav Rec. O deset minut později poslal Jiří Kiška míč přesně na Frýbortovu hlavu, domácí obránce ale trefil pouze rukavice.

Definitivní rozhodnutí tak přišlo po pětasedmdesáti minutách. Domácí ztratili míč na polovině soupeře a skvělou individuální akcí využil jejich ustupování a neatakování Stoklásek. Prošel až na hranici vápna, odkud vypálil nahoru k levé tyči – 0:2.

Plumlovským nebylo souzeno ani snížení. Dvě minuty před koncem vyslal nebezpečný centr Kiška, ani jeden z jeho spoluhráčů ale těsně nedosáhl. V poslední minutě pak výborný přímý kop domácích vyrazil ještě lépe Rec.

„Troubky ukázaly, že budou patřit ke špici tabulky. Byly o třídu výš než Brodek. Prokázali to v prvním poločase, kdy nás jasně přehrávali, dávali si to z jedné,“ rozhovořil se Hubený. Druhý poločas podle něj jeho hráči vyrovnali hru, mrzela ho nevyužitá šance Matouška na 1:1.

„Dnes jsme konečně potvrdili výkon. Čekali jsme náročnější zápas, ale domácí toho moc nepředvedli. Udrželi jsme je na uzdě. Deset let jsme tady nevyhráli, takže vítězství určitě potěšilo,“ užíval si tří bodů trenér Troubek Josef Pospíšil.

Marně si lámal hlavu, co vedlo k horšímu výkonu ve druhé půli: „Sedmý zápas máme druhý poločas vždy horší. Jestli je to fyzičkou nevím, ale musíme na tom zapracovat.“ Současně přiznal, že do druhé pětačtyřicetiminutovky šel s cílem kontrolovat zápas, počkat na brejk a domácí dorazit.

Sokol Plumlov – Sokol Troubky 0:2 (0:1)

Branky: 40. Petráš, 76. Stoklásek. Rozhodčí: Damek – Kubíček, Kubec. ŽK: Křupka, J. Frýbort ml. – Petráš.

Plumlov: Hubál – Bureš, Kutný, J. Frýbort ml., J. Kiška – Křupka (83. M. Vrána), Hrstka, Ševcůj, Svoboda (46. Kroutil) – Parák (61. J. Frýbort st.), Matoušek. Trenér: Kamil Hubený.

Troubky: Rec – R. Pospíšil, P. Vrána, Ševela, J. Haviernik, Petráš, R. Haviernik, Stoklásek, Ticháček, Němčák, Gregovský. Trenér: Josef Pospíšil.