Kralice padly ve Velkých Losinách, navíc navíc přišly o vyloučeného Kováče

Fotbalisté Kralic nenavázali na překvapivé vítězství s Ústím a podlehli Velkým Losinám. Ty nenastoupily v ideálním složení, přesto i s několika dorostenci v sestavě potvrdily roli favorita a připsaly si doma tři body.

15.5.2017

Fotbalisté Velkých Losin. Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Miroslav Pergl

„Hrálo se na těžkém podmáčeném terénu, a když jsem viděl urostlé hráče Kralic, měl jsem trochu obavy, jak budeme bránit standardní situace, ale naši kluci se s tím poprali skvěle. Celkově jsme byli lepší na míči a až na ten jeden inkasovaný gól, jsme toho protivníkovi moc nedovolili," uvedl losinský lodivod Jiří Mika.

Již během první části si jeho svěřenci stačili vytvořit několik slibných šancí, jenže se žádná neujala, naopak celek Kralic z ojedinělé akce šel do trháku. Spravedlnost přesto nebyla úplně slepá a nakonec se lázeňský tým ještě do přestávky za svou aktivitu dočkal vyrovnání. Po centru Žáka se v šestnáctce nejlépe zorientoval Jakub Zatloukal a střelou k tyči dal na 1:1.

„O poločase jsem kluky nabádal, aby dál pokračovali v aktivitě, že další šance přijdou," říká trenér lázeňského výběru, jenž v 60. minutě poslal na hřiště tahouna Matěje Šinogla a domácí převaha začala ještě více gradovat.

Právě prostřídání Losin bylo podle kouče poražených klíčové pro výsledek zápasu. „Dostali jsme se brzo do vedení 1:0. Ve druhém poločase soupeř ale prostřídal, nasadil dva čerstvé hráče a my jsme to už pak nezvládli fyzicky," litoval Martin Neoral.

V 72. minutě Jakub Zatloukal svým druhým zásahem v tomto utkání zajistil Velkým Losinám těsný náskok, aby o několik málo okamžiků později korunoval domácí výhru již zmíněný Matěj Šinogl – 3:1.

Hosté navíc v závěru přišli o vyloučeného Kováče, který bude Kralicím chybět v derby proti Určicím. „Na jednu stranu je super, že dal gól, na druhou se nám úplně zbytečně vykartoval. Dostal hloupou druhou žlutou kartu za zbytečný faul a oslabil nás pro příští zápas," smutnil Neoral.

Jeho tým se přesto pokusí v sobotu v derby uspět i bez Kováče. „Velmi se těšíme. Pro diváky by to mohl být zajímavý zápas. Ta regionální derby mají vždy náboj, přijde hodně diváků. Teď jde jen o to, abychom byli kompletní. Hráči mají náročný program a chodí do práce, tak je potřeba aby upřednostnili fotbal," přeje si lodivod Kralic.

TJ Sokol Lázně Velké Losiny – FC Kralice na Hané 3:1 (1:1)

Branky: 31. a 72. Zatloukal, 79. Šinogl - 18. Kováč. Rozhodčí: Konečný - Přikryl, Vrba. ŽK: Žídek – Kováč, Halenka. ČK: 80. Kováč (Kralice na Hané). Diváci: 125.
Velké Losiny: Hatala – Zatloukal, J. Gargulák, Tejkl, Mičunda – Hegner, Žák (60. Smrž), Dostál (60. Šinogl), Pecháček (87. Kobza) – Navrátil (89. Blaťák), Žídek. Trenér: Jiří Mika.
Kralice: Števula - Prokop, Dočkal, Dostál, Blahoušek, Martinka, Nečas, Cibulka, Kováč, Hlačík, Halenka (84. Troneček). Trenéři: Tomáš Vincourek a Martin Neoral.

Kamion sestřelil semafor v Plumlovské, řidič ujel

Ve čtvrtek odpoledne na Plumlovské ulici směrem do centra města jel řidič nákladního automobilu s návěsem.

AUTOMIX.CZ

Až budete prodávat auto: 10 rad, jak snadno a rychle zvýšit jeho cenu

Chystáte se prodat svoje auto? Potom se jistě snažíte dostat za svůj vůz co možná nejvyšší finanční sumu. Samozřejmě, že o ceně auta rozhoduje zejména model, jeho rok výroby, počet najetých kilometrů a především technický stav, ovšem jsou tu i detaily, které mohou cenu vozu zvýšit.

Volbu Baláše zpochybňuje krajská opozice. Prověřte to, píše ministrovi

Opoziční zastupitelé Koalice pro Olomoucký kraj a Starostové ProOlomoucký kraj se obrátili na ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD), aby důkladně vyhodnotil, jestli udělí souhlas se jmenováním Lubomíra Baláše ředitelem Krajského úřadu Olomouckého kraje.

Svatební pár roku už má svůj briliantový prsten

Získali skoro tisíc hlasů a byli nejlepší. Řeč je manželech Evě a Martinovi Motlových. Právě oni totiž vyhráli soutěž Deníku Svatební pár Deníku 2016.