Kralice padly ve Velkých Losinách, navíc navíc přišly o vyloučeného Kováče

Fotbalisté Kralic nenavázali na překvapivé vítězství s Ústím a podlehli Velkým Losinám. Ty nenastoupily v ideálním složení, přesto i s několika dorostenci v sestavě potvrdily roli favorita a připsaly si doma tři body.

15.5.2017

Fotbalisté Velkých Losin. Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Miroslav Pergl

„Hrálo se na těžkém podmáčeném terénu, a když jsem viděl urostlé hráče Kralic, měl jsem trochu obavy, jak budeme bránit standardní situace, ale naši kluci se s tím poprali skvěle. Celkově jsme byli lepší na míči a až na ten jeden inkasovaný gól, jsme toho protivníkovi moc nedovolili," uvedl losinský lodivod Jiří Mika.

Již během první části si jeho svěřenci stačili vytvořit několik slibných šancí, jenže se žádná neujala, naopak celek Kralic z ojedinělé akce šel do trháku. Spravedlnost přesto nebyla úplně slepá a nakonec se lázeňský tým ještě do přestávky za svou aktivitu dočkal vyrovnání. Po centru Žáka se v šestnáctce nejlépe zorientoval Jakub Zatloukal a střelou k tyči dal na 1:1.

„O poločase jsem kluky nabádal, aby dál pokračovali v aktivitě, že další šance přijdou," říká trenér lázeňského výběru, jenž v 60. minutě poslal na hřiště tahouna Matěje Šinogla a domácí převaha začala ještě více gradovat.

Právě prostřídání Losin bylo podle kouče poražených klíčové pro výsledek zápasu. „Dostali jsme se brzo do vedení 1:0. Ve druhém poločase soupeř ale prostřídal, nasadil dva čerstvé hráče a my jsme to už pak nezvládli fyzicky," litoval Martin Neoral.

V 72. minutě Jakub Zatloukal svým druhým zásahem v tomto utkání zajistil Velkým Losinám těsný náskok, aby o několik málo okamžiků později korunoval domácí výhru již zmíněný Matěj Šinogl – 3:1.

Hosté navíc v závěru přišli o vyloučeného Kováče, který bude Kralicím chybět v derby proti Určicím. „Na jednu stranu je super, že dal gól, na druhou se nám úplně zbytečně vykartoval. Dostal hloupou druhou žlutou kartu za zbytečný faul a oslabil nás pro příští zápas," smutnil Neoral.

Jeho tým se přesto pokusí v sobotu v derby uspět i bez Kováče. „Velmi se těšíme. Pro diváky by to mohl být zajímavý zápas. Ta regionální derby mají vždy náboj, přijde hodně diváků. Teď jde jen o to, abychom byli kompletní. Hráči mají náročný program a chodí do práce, tak je potřeba aby upřednostnili fotbal," přeje si lodivod Kralic.

TJ Sokol Lázně Velké Losiny – FC Kralice na Hané 3:1 (1:1)

Branky: 31. a 72. Zatloukal, 79. Šinogl - 18. Kováč. Rozhodčí: Konečný - Přikryl, Vrba. ŽK: Žídek – Kováč, Halenka. ČK: 80. Kováč (Kralice na Hané). Diváci: 125.
Velké Losiny: Hatala – Zatloukal, J. Gargulák, Tejkl, Mičunda – Hegner, Žák (60. Smrž), Dostál (60. Šinogl), Pecháček (87. Kobza) – Navrátil (89. Blaťák), Žídek. Trenér: Jiří Mika.
Kralice: Števula - Prokop, Dočkal, Dostál, Blahoušek, Martinka, Nečas, Cibulka, Kováč, Hlačík, Halenka (84. Troneček). Trenéři: Tomáš Vincourek a Martin Neoral.

Smržice řeší, kde budou k dostání rajčata ze skleníku. A zda nepřibude další

Již brzy ve Smržicích vysadí první rajčata v chystaném velkokapacitním skleníku, brzy se tak také zvýší počet volných pracovních míst na Prostějovsku. Zároveň by se také obyvatelé k cherry rajčatům, která ve skleníku u Smržic bude pěstovat firma Agro Haná, měli dostat.

Další aktivita pro Prostějovany? Radní zvažují discgolf

ANKETA / Zdaleka ne pouze koupě či nájmy pozemků budou na svém úterním jednání řešili prostějovští radní.

Kam o víkendu? Na vinobraní, rodinný sedmiboj i drakiádu

Pravidelná porce tipů na zajímavé víkendové akce na Prostějovsku.

Prostějov se doma rozstřílel. Čtyřmi góly vyprášil Valmez

FOTOGALERIE / Střelecká bída na domácím stadionu je zapomenuta. Fotbalisté Prostějova v předehrávce 8. kola rozstříleli Valašské Meziříčí 4:1 a připsali si tak v jednom utkání dvakrát víc branek než v předchozích všech zápasech doma dohromady.