Lipováci sjeli dolů z hor a vykradli vrahovickou mešitu

Prostějov/Vrahovice - Vrahovičtí po týden starém debaklu v Kostelci na Hané, prohře o osm gólů, se chtěli v sobotu na domácím trávníku při příležitosti vrahovických hodů rehabilitovat. Nepovedlo se jim ale ani další mistrovské utkání. V duelu, který přítomné diváky popravdě řečeno svým průběhem příliš nenadchl, si Vrahovičtí moc střeleckých příležitostí nevypracovali a všechny tři body nakonec patřily hostům. Ohrozili domácího gólmana Prachaře, dobře střežícího svou branku, přece jen víckrát a co hlavně, dali alespoň jediný gól.

23.8.2010

Lipová (v modro-bílém). Ilustrační fotoFoto: Jiří Možný

Jestliže připustíme, že mohli jít vrahovičtí fotbalisté v tomto utkání do vedení, bylo tomu tak pouze brzy po zahájení střetnutí. Potom se už hrál víceméně nezajímavý fotbal bez chvil vzrušení před brankami, pro která vlastně lidé na fotbal chodí. Příznivci Lipové se ale dočkali v prvním poločase přece jen také gólových možností svého týmu, byly dvě. Nejprve se nepovedlo šanci úspěšně korunovat D. Abrahámovi a druhou spálil těsně před přestávkou R. Burget.

Ve druhém poločase se hrál oboustranně opět opatrný fotbal a čím odehraných minut přibývalo, tím bylo zřejmější, že padne-li vůbec gól, vyhraje ten, kdo jej dá. Stalo se. Po autovém vhazování přihrál Petr Koudelka z levé strany míč před vrahovickou branku Naniášovi, a ten v 69. minutě utkání, vcelku šťastně, dopravil míč za Prachařova záda. Když domácí mužstvo inkasovalo, dalo do útočných snah sil víc a v následujících minutách bylo zřejmé, že poctivě usiluje o vyrovnání. Ani potom se ale na nebezpečnou vzdálenost k brance Lipové Vrahovičtí s míčem nedostávali. S přibývajícími minutami pak zakládali své útočné akce se stále se zvyšující nervozitou a potažmo se zvyšující se nepřesností přihrávek. Hostující tým tak v posledních fázích zápasu s ubráněním jednogólového náskoku příliš práce neměl.

„Prohráli jsme remízový zápas, ale zklamán nejsem,“ tvrdil po utkání trenér SK Sokol Vrahovice Libor Vymazal. Viděl jsem totiž, že po debaklu, který jsme utrpěli před týdnem v Kostelci na Hané, zvedli naši hráči hlavu a silnému soupeři byli vyrovnanými partnery. A to přesto, že nám chyběl kapitán mužstva Procházka, Kreuz a Vojáček, který se bude po vyléčeném zranění rozehrávat v našem B.týmu. Strouhal měl svou gólovku na začátku utkání zužitkovat, vše by pak bylo jistě o něčem jiném. Přihodila se pak hloupá chyba v naší obranné činnosti a Lipovští vedli. Bojovali jsme dál, slabším mužstvem jsme na hrací ploše rozhodně nebyli. Těžko se nám daří sestavit pro utkání optimální sestavu, vždy někdo z pracovních důvodů v zaměstnání chybí. Nyní pojedeme k utkání do Hustopečí, lehkého zápasu nebude.“

„Na prohru Vrahovic v Kostelci na Hané 1:9 jsme vzpomínky plašili,“ nastínil atmosféru v šatně před utkáním trenér Lipové Jaroslav Liška. „Chtěli jsme hrát pomalu a opatrně. Věřili jsme že gól dáme a také se tak stalo. Karel Spáčil a Petr Přikryl dnes prokázali, že jsou chlapy na svých místech, s Patrikem Müllerem jsou dirigenty. Radost mně dělal svou hrou i devatenáctiletý Petr Koudelka. Takticky jsme to odehráli dobře, musíme ale zůstat na zemi, čeká nás nyní domácí utkání s nevyzpytatelnými Mostkovicemi. Jsme poučeni z našeho prvního utkání na svém trávníku, Hanou Prostějov jsme podcenili a místo vedení o dvě branky do přestávky jsme nakonec 1:3 prohráli…“

VLASTIMIL KADLEC

SK Sokol Vrahovice - SK Lipová 0:1 (0:0)

Branka: 69. Naniáš. Rozhodčí: Knoll ml. – Knoll st., Vedral. ŽK: Strouhal, Tomeček – Takáč. Diváků: 170.
SK Sokol Vrahovice: Prachař – Kyselý, Šmíd, Šedivý, Vojáček – Smička, Dostál, Tomeček, Dvořák – Varga, Strouhal. Trenér: Libor Vymazal.
SK Lipová: J. Abrahám – Müller, Spáčil, Přikryl, P. Koudelka – Naniáš, Macourek, Z. Koudelka, Takáč – D. Abrahám, R. Burget. Trenér: Jaroslav Liška.

23.8.2010 VSTUP DO DISKUSE

Blíží se volby do vedení FAČR. Jaké jsou cíle kandidátů z kraje?

V Kostelci vznikne venkovní posilovna, dočkají se i maminky

Je to tady! Kajínek opustil vězení. "Vítej na svobodě," zaznělo na uvítanou

/VIDEO, FOTOGALERIE/- Doživotně odsouzený vrah Jiří Kajínek se dočkal. Dnes o půl dvanácté byla odeslána podepsaná milost prezidentem Milošem Zemanem na Ministerstvo spravedlnosti k dalšímu vyřízení. Krátce po půl druhé pak vyšel branou na svobodu. "Vítej na svobodě," křičeli přítomní na evidentně dojatého muže.

Kino v Konici bude chátrat dál. Nad využitím visí otazník

Neutěšený. Takový je v současné době pohled na budovu bývalého kina v Konici.

Tipy pro miniaturní zahradu

Chcete zahradničit, ale vaše zahrádka je o velikosti poštovní známky? Je to místečko někde u plotu vnitrobloku nebo třeba vetknuté do zahrádkářské kolonie na pozemku úzkém jak pentle? Nevadí. I tam se dá pěstovat.

Aktivní senior lákal na poznávání i motokáry. Podívejte se

/VIDEO/ Poznávání ptáků, spisovatelů, oživování ale taky střelba. To vše si mohli vyzkoušet lidé staršího data narození v Kolářových sadech. Město Prostějov pro ně na úterní dopoledne a odpoledne připravilo společně s policisty, hasiči, knihovníky a ekology akci Aktivní senior, během níž spolu soupeřili jednotlvci i družstva. Na ty nejlepší pak čekaly drobné odměny.