FC Kralice na Hané – FK Mohelnice-Moravičany 2:2 (0:0)

Už ve druhé minutě utkání měl domácí gólman Kaštil hodně práce se střelou mířící k vinklu jeho branky. Vyrazil míč na roh. Pro jeho protějšek byla potom velmi nepříjemná tečovaná střela, ale Večeř vyboxoval míč také mimo tyče své svatyně. Masopust pak hlavičkoval z malého vápna těsně vedle tyče kralické branky do zámezí a naproti si naběhl do dobrého střeleckého postavení Vybíhal a z těsné blízkosti brankové čáry trefil hlavou jen břevno. Jinak se hrálo převážně v poli mezi hranicemi trestných území.

Po přestávce propásli domácí další gólovou možnost a když uplynula hodina hry, centroval před domácí branku z levé strany Svačina a nepokrytý Masopust mohl klidně jistou hlavičkou otevřít skóre zápasu. Za šest minut hlavičkoval domácí Neoral po rohovém kopu nad břevno, ale v 74. minutě srovnal Ohlídal na 1:1.

Valtr se z penalty nemýlil

Kralický Liška pak poslal bombu těsně vedle pravé tyče Večeřovy branky do autu a za chvíli rozhodčí nepotrestal penaltou hraní hostujícího obránce rukou ve velkém vápně. V 87. minutě využil Vašíček centrovaného přímého kopu a hosté vedli podruhé. Za minutu potom už druhou ruku před brankou hostí sudí penaltou potrestal a Valtr srovnal na konečnou plichtu 2:2.

„Vstoupili jsme do utkání opatrně s vědomím, že bude pro nás těžké,“ vysvětloval trenér František Jura kralický obranný beton, uplatňovaný téměř po celý první poločas. „Navíc jsme nemohli v sestavě počítat s nejlepším střelcem soutěže Zdeňkem Petrželou, má teploty, dále s Trnavským pro natažený sval a ani se Smýkalem, který má koňára už dva týdny a stále se to nelepší.

Náhradníci nezklamali

Dostali tedy příležitost náhradníci a nezklamali. Hosté měli míč na kopačkách častěji než my, ale na gólové šance to bylo o přestávce 1:1. Rozhodli jsme se hrát aktivněji, před týdnem se nám to v Ústí ve druhém poločase vyplatilo. Po chybě v obraně jsme ale inkasovali branku a protože jsme pak prohrávali i 1:2, jsem se získaným bodíkem spokojený.

Vyplatilo se, že jsem v závěru poslal stopera Dočkala na hrot útoku.“ Trenér hostí Richard Polák se naopak zlobil. „Kraličtí hráli destruktivní fotbal a to nám nevyhovuje. V první části utkání jsme se přizpůsobili, ve druhé jsme už chtěli prosazovat svoji hru, i když to třeba výsledkově nevyjde. Ukazovali jsme, jak se má hrát fotbal a špatnou odměnou nám potom byla nesmyslná penalta, která nás okradla o dva body…“

Branky: 74. Ohlídal, 88. Valtr z penalty – 60. Masopust, 87. Vašíček. Rozhodčí: Dubravský – Tomeček, Klíma. ŽK: Lehký, Pazdera, Kratina, Liška, Roman Petržela, Neoral – Mičunda, Emeker, Koňarik. Diváků: 170.
Kralice n.H.: Kaštil – Neoral, Dočkal, Ohlídal, Liška – Valtr, Růžička, Pazdera, Ondřej Petržela (46. Kratina) – Vybíhal, Lehký (79. Roman Petržela). Trenér: František Jura.
Mohelnice-Moravičany: Večeř – Vašíček, Čihulka, Rozsůlek, Valenta – Macák, Šrot, Emeker, Mičunda – Svačina, Masopust (70. Koňarik). Trenér: Richard Polák.