Krajský přebor na VIDEU! Podívejte se na sestřihy 29. kola

Regionální Deník vám ve spolupráci s Krajským fotbalovým svazem v Olomouci přináší exkluzivně záznamy fotbalových bitev Krajského přeboru. Podívejte se na sestřihy utkání 29. kola.

9.6.2017

Videosestřihy z krajského přeboru Foto: DENÍK

Zábřeh - Velké Losiny 0:1 (0:0)

Zábřeh se snažil zaměstnávat defenzivu Velkých Losin už od úvodu zápasu, gólový efekt však nepřišel. Po hodině hry naopak potrestali hosté nepřesnost domácího týmu v rozehrávce a jediná trefa nakonec stačila na tříbodový zisk.

Dolany - Hněvotín 2:1 (0:1)

Z propršeného zápasu nakonec vytěžily výhru Dolany. Hněvotín sice šel do vedení, po přestávce ale dvěma góly během sedmi minut Dolanští otočili.

1. HFK Olomouc B – Kojetín-Kovalovice 1:3 (1:2)

B-tým Holice neudržel proti Kojetínu-Kovalovicím těsný náskok z 10. minuty a hosté už do poločasu obrátili skóre zápasu. Hned po příchodu ze šaten navíc Kojetín slavil znovu a domácí už duel nezdramatizovali.

Kralice na Hané - Lutín 7:1 (3:0)

Nevydařený zápas prožil v závěru sezony Lutín. Naopak Kralice na Hané získaly potřebné body k záchraně s velkým přehledem, když soupeře zaskočily výsledkem 7:1.

Šternberk - Ústí 1:2 (0:0)

Vyrovnanou atraktivní bitvu dvou celků z čela tabulky viděli diváci ve Šternberku. Góly přišly až ve druhé půli. Na trefu Ústí ještě domácí rychle odpověděli z penalty. Stejně bleskově ale přišla vítězná reakce lídra tabulky.

Želatovice - Určice 4:1 (2:1)

Želatovice uspěly proti Určicím také díky hattricku Tomáše Matušíka. Celek z Prostějovska prohrával po pauze jen o jednu branku, poté však přišly gólové pojistky domácích.

Chválkovice - Medlov 1:2 (1:1) Pen: 4:5

Klub z Olomouce vedl proti Medlovu už v 8. minutě, hosté ale brzy stav srovnali a nakonec zápas rozhodly až penalty. Z bodu navíc se mohli radovat Medlovští, naopak Chválkovice jsou poslední.

Pekárek: Na tuto úroveň už by se basket v regionu těžko vracel

/ROZHOVOR/ Značnou krizí si v loňském roce prošli basketbaloví Orli z Prostějova. Tým z české nejvyšší souteže nakonec zanikl a na Hané se zrodil nový subjekt – Basketbal Olomoucko. Klub získal licenci pro Kooperativa NBL od zaniklého Prostějova a na stejném místě jako loni se tak budou hrát znovu zápasy domácí basketbalové elity.

Memoriál Otmara Malečka ozdobí zahraniční hvězdy

Osmnáctý ročník Memoriálu Otmara Malečka se může pochlubit velmi atraktivní startovní listinou. Vedle české špičky se na prostějovském velodromu představí například olympijský medailista a pětinásobný mistr světa Theo Bos nebo úřadující mistryně světa na silnici Amalie Dideriksenová.