Domácí nastoupil do utkání s jednoznačnou snahou bodovat, protože ještě postrádali jistou divizní příslušnosti pro následující sezónu, měli hned v úvodu výhodu volného přímého kopu. Se střelou Havlíčka z 25 metrů si konický gólman Kmecik bez problémů poradil.

V 11. minutě přišlo pro hosty, kteří měli v těchto okamžicích více ze hry první vážné varování. Po levé straně utekl Křečkovi Ducháček, přesnou přihrávkou našel před pokutovým územím Havlíčka, který postupoval sám na Kmecika.

Hostující opora však vytáhla jeden ze svých skvělých zákroků a gólovou šanci domácího kanonýra zmařila. Ponaučení nepřišlo.

Ve 24. minutě si Křeček nepřesně narazil míč s Pencem a Havlíček tváří v tvář Kmecikovi střelou od tyče tentokrát nezaváhal. Konice pak převzala otěže utkání do svých rukou a domácí se měli co otáčet, aby neinkasovali.

Úvod druhé půle, do které trenér hostů Karel Procházka udělal jednu změnu v podobě střídání Hlouše za Michalčáka, byl pro hosty jako ze zlého snu. Janíček vyslal kolmici na Havlíčka, který se prosmýkl kolem Švrčka, Havlíčkova střela skončila na tyči, zatímco jeho dorážka již síť rozvlnila.

To bylo poslední ohrožení branky hostů.

V 54 minutě hosté překrásně zakombinovali, přenesli hru z pravé strany na levou, odkud Skopal nacentroval a Pavel Křeček z voleje, šajtlí vymetl šibenici zkoprnělého brankáře Čecha 2:1. Ze tří důležitých bodů se přesto radovali domácí.

Bylo to utkání v extrémních teplotních podmínkách a to pro oba týmy. Nečekejte ode mě žádné výmluvy. Utkání jsme si prohráli sami,“ řekl trenér Konice Karel Procházka.

Nobica Boskovice – Sokol Konice 2:1 (1:0)

Branky: 24. a 46. Havlíček – 54. Pavel Křeček. ŽK: Kmecik. Rozhodčí: Ondráž – Šťastný, Miko. Diváci: 250. Nobica Boskovice: Čech – Václavek, Janíček, Martínek P., Horák – Ducháček, Vykoukal, Ošlejšek, Preč – Stříž, Havlíček. Trenér Vorlický. Sokol Konice: Kmecik – Křeček P. (77. Křeček T.) Voral, Penc (55. Coufal), Macháček – Švrček, Skopal, Režný, Hloušek – Rus, Michalčák (46. Hlouš). Trenér Karel Procházka.

Tomuto zápasu i duelu Protivanova se Ždárem se budeme více věnovat v úterních fotbalových ozvěnách.