Konice podlehla vedru a enormnímu nasazení

Prostějovsko -V úmorném vedru a v krásném areálu pod boskovickým hradem se hrálo dramatické utkání 28. kola divize D. Konice nestačila bojující Nobice a padla.

1.6.2008

David MacháčekFoto: DENÍK/Petr Pelíšek

Domácí nastoupil do utkání s jednoznačnou snahou bodovat, protože ještě postrádali jistou divizní příslušnosti pro následující sezónu, měli hned v úvodu výhodu volného přímého kopu. Se střelou Havlíčka z 25 metrů si konický gólman Kmecik bez problémů poradil.

V 11. minutě přišlo pro hosty, kteří měli v těchto okamžicích více ze hry první vážné varování. Po levé straně utekl Křečkovi Ducháček, přesnou přihrávkou našel před pokutovým územím Havlíčka, který postupoval sám na Kmecika.

Hostující opora však vytáhla jeden ze svých skvělých zákroků a gólovou šanci domácího kanonýra zmařila. Ponaučení nepřišlo.

Ve 24. minutě si Křeček nepřesně narazil míč s Pencem a Havlíček tváří v tvář Kmecikovi střelou od tyče tentokrát nezaváhal. Konice pak převzala otěže utkání do svých rukou a domácí se měli co otáčet, aby neinkasovali.

Úvod druhé půle, do které trenér hostů Karel Procházka udělal jednu změnu v podobě střídání Hlouše za Michalčáka, byl pro hosty jako ze zlého snu. Janíček vyslal kolmici na Havlíčka, který se prosmýkl kolem Švrčka, Havlíčkova střela skončila na tyči, zatímco jeho dorážka již síť rozvlnila.

To bylo poslední ohrožení branky hostů.

V 54 minutě hosté překrásně zakombinovali, přenesli hru z pravé strany na levou, odkud Skopal nacentroval a Pavel Křeček z voleje, šajtlí vymetl šibenici zkoprnělého brankáře Čecha 2:1. Ze tří důležitých bodů se přesto radovali domácí.

Bylo to utkání v extrémních teplotních podmínkách a to pro oba týmy. Nečekejte ode mě žádné výmluvy. Utkání jsme si prohráli sami,“ řekl trenér Konice Karel Procházka.

Nobica Boskovice – Sokol Konice 2:1 (1:0)

Branky: 24. a 46. Havlíček – 54. Pavel Křeček. ŽK: Kmecik. Rozhodčí: Ondráž – Šťastný, Miko. Diváci: 250. Nobica Boskovice: Čech – Václavek, Janíček, Martínek P., Horák – Ducháček, Vykoukal, Ošlejšek, Preč – Stříž, Havlíček. Trenér Vorlický. Sokol Konice: Kmecik – Křeček P. (77. Křeček T.) Voral, Penc (55. Coufal), Macháček – Švrček, Skopal, Režný, Hloušek – Rus, Michalčák (46. Hlouš). Trenér Karel Procházka.

Tomuto zápasu i duelu Protivanova se Ždárem se budeme více věnovat v úterních fotbalových ozvěnách.

Autor: Jan Dočkal

1.6.2008 VSTUP DO DISKUSE
Zámek v Čechách pod Kosířem

Nové výstavy i akce. Na zámku v Čechách pod Kosířem vrcholí přípravy na druhou sezónu

Marek Indra
54

Já Prostějov prostě miluji, přiznal Marek Indra

DOTYK.CZ

Chyťte doktora! Nemocnice kupují lékaře už během studia

Více než třetina špitálů láká adepty medicíny na štědrá stipendia, vyplývá z ankety regionálních redakcí Deníku. Další nemocnice to plánují.

Děsivé VIDEO: takto se za jízdy rozletí "zavřené" dveře vlaku

Ačkoliv vypadají jako zavřené, ve velké rychlosti se najednou zprudka otevřou. Policie na videu zachytila, jak mohlo v rychlíku ČD dojít k tragickému pádu dvouleté holčičky. Neštěstí stalo loni v létě u Štěpánova na Olomoucku.

Prostějovské Final 4 překvapilo velkým počtem diváků

Prostějov – Dva dny, čtyři basketbalové týmy, čtyři zápasy a na každém z nich zhruba tisíc diváků, tak to je bilance Final 4 Českého poháru, které o minulém víkendu hostil Prostějov. Organizace druhé nejprestižnější basketbalové akce v České republice, ale nebyla jednoduchá.

Čtyřicáté první kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár

Střední a východní Morava - Regionální Deník na letní měsíce připravil populární soutěž Svatební pár Deníku. Pochlubte se svými krásnými svatebními fotografiemi v našich Denících a vyhrajte atraktivní ceny. Jelikož nechceme krátce po svatbě trhat páry, nebudeme soutěžit o nejkrásnější nevěstu a nejpůvabnějšího ženicha, ale o nejhezčí svatební pár. Na základě hlasování čtenářů vyhlásíme Svatební pár Deníku.