Jste hodně zklamaný?
Ano, jsem hodně zklamaný. Chtěli jsme vyhrát. Po druhé jsme prohráli, chtěli jsme to zlomit.

Opět jste si vybrali pořádnou smůlu v koncovce. Souhlasíte?
No, souhlasím. V posledních zápasech nám to nejde. Potřebujeme více klidu. První branka vždycky rozhoduje. Hlavně u nás na menším domácím hřišti postaví první branka soupeře na koně. Pak už to tady ubrání.

Scházela tedy jen špatná koncovka?
No, v druhém poločase. První byl z naší strany špatný. Musíme víc zabrat. Snad to bude v Blansku lepší.

Proč jste začali tlačit až poté, co jste inkasovali?
My jsme se přizpůsobili jejich hře, jejich nakopávání. Naše vlastní hra je dát si to z jedničky narážečkami.

Dva obdržené góly příčítáte vyloženě rychlosti Večeři?
Gól z výkopu gólmana se jen tak nevidí, ale na druhou stranu za to nemůžou jen beci. Už jsme se tlačili dopředu. Protivanov hrál tím stylem, že nakopával z obrany za naše beky. Jejich útočníci tuto hru čekají. Byli nastartovaní. Jednou jim to vyšlo, podruhé jsme se už tlačili v desíti. Protivanov přišel pro bod, urval tři. Takže…(velmi zklamaně)

To je fotbal.
No, je to fotbal.

Říkal jste, že Konici v zakončení chybí klid. Co chybělo vám v 75. minutě po krásném sólu? Centimetry?
Ja nevím. Spíš decimetry. (hořce se pousměje) Asi zase hlavně ten klid. Průnik byl dobrý, ale… Škoda no. Kdybych dál gól, bylo by to 1:1 a hráli jsme dál. Takhle to bylo nervózní a pak se nám hraje špatně.

Prohráli jste poslední dva zápasy a Protivanov vás už přeskočil v tabulce. S tím spokojeni asi být nemůžete, že?
No, to máte pravdu. Dnes hrajeme v Blansku, tak doufám, že urveme minimálně bod. A doma poté bezpodmínečně musíme zvítězit.

Bylo znát, že je to derby, ať už hecováním, agresivitou nebo diváckou kulisou?
Bylo to znát. Známe se. Někteří hráči působili jak v Konici, tak v Protivanově. Je to prostě derby. Hecování, všechno k tomu.