Odnesl to hostující Sokol Pivín.

„Delší dobu jsme měli problémy se zakončováním, proto jsme se rozhodli pro zkvalitnění,“ vysvětlil příchod nového forvarda hlavní kouč Lipové Jaroslav Liška. Petr Přikryl se tak posunul do obrany, kde nastoupil po boku dalšího expivínského fotbalisty Karla Spáčila.

Chladné, větrné a deštivé počasí vybízelo k brzkému ulehnutí k zimnímu spánku. Podobnými úvahami se v počátečních minutách zaobíraly i obě obranné čtveřice a výsledkem tak byly hned čtyři branky během prvních patnácti minut.

Do vedení šli trochu překvapivě hosté, kteří v úvodním dějství hráli po větru. Jiří Vláčilík využil až na půlku vysunuté obrany, přesprintoval celou čtveřici a sám před Abráhámem nezaváhal. Po zemi poslal míč přesně k pravé tyči – 0:1.

„Zrovna na tohoto hráče jsem upozorňoval před zápasem. Nepokryli jsme ho, ale naštěstí se nám to povedlo brzy otočit. Tyto zápasy bývají nevyzpytatelné,“ oddechl si Liška.

Úsměv hostům dlouho nevydržel, již o deset minut později to bylo 3:1. Nejprve v desáté minutě po kombinační akci a přízemním centru z pravé strany propadl míč na malé vápno až k Lehkému, který neměl problém zakončit. J

en o minutu později našel centr Michala Takáče hlavu Aleše Burgeta. Na konci čtvrthodinky využil Lehký nepřesného vyběhnutí Filky a hlavou z několika metrů nemohl prázdnou bránu minout.

Na 4:1 mohl v devatenácté minutě zvýšit Radek Burget, ale po rohovékm kopu nedokázal míč sklopit. Tímto momentem jako by domácí přestali hrát.

„Úplně jsme se vytratili. Začali jsme soupeře vytahovat na naši polovinu, což jsem nechtěl. Scházela mi trochu větší aktivita,“ nebyl spokojen Liška.

Hosté nabízené příležitosti využili. Dělalo jim sice potíže zamířit přesně na branku, když se jim to ale povedlo, bylo z toho snížení. Po neodpískaném zákroku na domácího beka a zpětné přihrávce na kraj šestnáctky se přízemní křižnou ranou k pravé tyči prosadil Martin Sedlák – 3:2.

„Náš gólman prakticky neměl zákrok, ale přesto dostal dva góly. Před druhou brankou byl zřejmě faul na našeho Petra Koudelku,“ poznamenal Liška.

Již o několik minut dříve využil mírnosti sudího Takáč, když zcela zbytečně zajel do gólmana a mohl být rád jen za žlutou kartu. Stejně shovívavý však byl Válek ve druhé půli i na hosty, kdy „okartovaný“ Tomáš Vrba stáhl k zemi protihráče unikajícího k bráně.

V úvodu druhé půle si Lipovští vytvořili dlouhou sérii standardek, ani jedna z nich ale k přímému ohrožení brány nevedla. Domácí jen minimálně využívali akce po stranách, když k nim ale sáhli stálo to za to. Jako v čtyřiapadesáté minutě, kdy centr z levé strany poslal Naniáš do břevna.

Vzápětí se levonohý středopolař po Abrahámově odkopu a zaspání hostující obrany řítil sám na pivínského gólmana. Nezvolil kličku ani střelu, pouze nepřesnou přihrávku na spoluhráče z druhé vlny.

Ze čtvrté branky se domácí radovali hned dvakrát. Spáčilova hlavička na přední tyči po rohu zleva zřejmě pro faul neplatila. Dočkal se tak až Jaroslav Lehký, který hlavičkoval pod břevno, tentokráte po centru z pravé strany.

„Vše jsme hráli přes střed, a to bylo špatně. Mají vysoké obránce, kteří to vždy stačili odkopnout. Až ve druhém poločase se to zlepšilo,“ podotkl k akcím po stranách Liška.

Snížit mohl v samém závěru Ondřej Mlčoch. Jeho povedenou bombu z úhlu Abrahám vyrazil za šestnáctku a dorážka z první letěla kousek vedle pravé tyče. Na výsledku 4:2 se tak již nic nezměnilo a díky sobotnímu zaváhání Kostelce 2:4 s Radslavicemi se Lipovští posunuli na třetí místo I. B třídy. Pivín je se sedmi body desátý.

„Blahopřeji domácím k vítězství a ať se jim daří. Věděli jsme, že jedeme k jednomu z favoritů I. B třídy, který před sezonou posílil velice kvalitními hráči. Snažili jsme se uhrát co nejlepší výsledek, bohužel utkání ovlivnilo nepříznivé počasí,“ mrzelo hostujícího trenéra Stanislava Prečana. Osobně čekal víc od Naniáše, naopak ocenil výkon Lehkého.

Hráče pochválil zejména za to, že se i za nepříznivého stavu 1:3 nevzdali. „Inkasovali jsme po individuálních chybách, ale bojovali až do konce. Lipová přestala hrát a my i díky tomu snížili. Po přestávce jsme i kvůli počasí neměli tolik sil,“ upozornil na to, že s Lipovou mohli jeho hráči hrát pouze na brejky.

SK Lipová – TJ Sokol Pivín 4:2 (3:2)

Branky: 10., 15. a 70. Lehký, 11. A. Burget – 6. Vláčilík, 34. Sedlák. Rozhodčí: Válek – Krobot, Motal. ŽK: Barák, Takáč – Pinkava, Novák, Mlčoch, Tydlačka, Nesvadbík.

Lipová: J. Abrahám – Barák, Přikryl, Spáčil, P. Koudelka – R. Burget, Macourek, Naniáš (74. Z. Koudelka), Takáč (80. Zapletal) – Lehký, A. Burget (58. D. Abrahám). Trenér. Jaroslav Liška.

Pivín: Filka – Sedlák, Pinkava, Nakládal, Novák (67. Glouzar) – Tydlačka, Mlčoch, Slamenec, Vrba – Vláčilík, Nesvadbík. Trenér: Stanislav Prečan.