Ve 21. kole I. B třídy sk. A Olomouckého KFS zajížděli hráči Hané Prostějov do Býškovic a jejich sestava byla samá díra, protože hned šest hráčů ze základu je zraněno nebo bylo pracovně zaneprázdněno.

Přesto to byl hostující Chum, který už ve 2. minutě vylekal domácího brankáře Machačíka, ten pouze zrakem sledoval míč letící těsně kolem jeho branky.

O tři minuty později poslal hostující Sedláček do sóla Trnavského, ale domácí gólman skokem pod nohy míč lapil dřív. Trnavský střílel i v 8. minutě, ale skákající míč netrefil přesně.

Domácí zahrozili poprvé o dvě minuty později a hned se ujali vedení. Hostující obrana podcenila centr Tomečka a míč z hlavy Jiřího Vašiny skončil za brankářovými zády.

Hosté měli další příležitost v 35. minutě, ale střelu Chuma gólman Machačík nadvakrát zneškodnil. Z následného protiútoku houževnatí domácí opět zvýšili na 2:0, když našel Roman Vašina díru v obraně hostí a podél gólmana skóroval.

Ještě do přestávky dostali Hanáci třetí úder, když gólman Lošťák zatáhl za záchrannou brzdu a vrhnul se pod nohy býškovickému útočníkovi, který poslušně padl k zemi. Nařízenou penaltu proměnil Čagan a bylo vymalováno.

Po přestávce se hosté snažili výsledek nějak korigovat, ale domácí proměnili další šanci a Mikulík z otočky uzavřel na 4:0. V procentuálním proměňování šancí tentokrát byli domácí hodně přes devedesát procent.

Hanáci se ještě v 59. minutě snažili korigovat, ale střelu Trnavského neomylný Machačík vychytal.

Do konce zápasu už to byla marná snaha ze strany hostí. Pokud nebudou Hanáci hrát v kompletní sestavě, budou mít problémy, protože v sobotu 14. května je čekají Nezamyslice a ty bojují o záchranu.

„Naším nejlepším hráčem byl Jirka Vašina, který dal gól a na další nahrál,“ chválil svého útočníka trenér domácích Milan Novák. „Bylo to vydařené utkání, kdy jsme po dlouhé době hráli kompletní. Měli jsme dobrý začátek v první půli a výbornou hru po zemi,“ shrnul kouč Býškovic.

„V okleštěné sestavě jsme zaslouženě prohráli, protože se nám zápas nepovedl. Po dvou úvodních šancích, které jsme neproměnili, převzali domácí iniciativu a zaslouženě vyhráli,“ shrnul utkání z pohledu Hané Prostějov stručně asistent trenéra Petr Hanák.

FK Býškovice – Horní Újezd – TJ Haná Prostějov 4:0 (3:0)

Branky: 10. J. Vašina, 36. R. Vašina, 43. Čagan p. k., 53. Mikulík. Rozhodčí: Koláček – Reich, Damek. ŽK: Doležal, Bělík – Vyskočil, Zbožínek, Lošťák, Chum. Diváků: 50.

Býškovice: Machačík – Tomeček (78. Doležal), Čagan, Pavela, Horáček – R. Vašina, (85. Skácel), Čadka, Rakovský, Mikulík – Dostál, J. Vašina (54. Bělík). Trenér: Milan Novák.

TJ Haná Prostějov: Lošťák – Jančiar (74. Vyskočil), Zbožínek, M. Kolář, Chum – Krupička, Zachar (82. Husařík), Frňka (46. Vybíhal), Trnavský – Sedláček, Novák. Trenér: Daniel Kolář.