KONICE - Sérii výsledkových neúspěchů protáhli fotbalisté TJ Sokol Konice až do konce divize D, když v jejím posledním dějství podlehli na vlastním trávníku Šardicím.

19.6.2007

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/archiv

Konice – Šardice 1:2 (1:0)

Branky: 17. Skopal z penalty – 65. Bubeníček, 96. Kopčil z penalty. Rozhodčí: Jelínek. ŽK: Kobylík – Dragon. Diváků: 100. Sestava Konice: Hradil – Šimek, Rus, Macháček, Voral – Křeček (75. Blaha), Michalčák, Derco, Skopal (71. Šimon) – Kobylík, Režný (79. Hlouš).

Slavnostní výkop obstaral devadesáté narozeniny slavící fanoušek Sokola Karel Smutný, kterému všichni přítomní bouřlivě aplaudovali. Totéž se dá říct o tradičně skvělém vstupu domácích, jež na soupeře doslova vletěli a během úvodní čtvrthodiny měli šance v podání Derca, Režného a Kobylíka. Skóre se však měnilo až v 17. minutě poté, co Skopal proměnil penaltu za sražení Režného gólmanem Dragonem – 1:0. Také ve zbytku prvního poločasu si Koničtí udržovali herní převahu, kterou ale nedokázali zužitkovat dalšími trefami. Nejblíže k pojištění náskoku přitom měli Derco (po samostatné akci netrefil mezi tyče) a Voral (jeho pumelenice skončila na břevně).

Ve druhé půli se obraz hry úplně obrátil. Uspokojení domácí přenechali iniciativu Šardicím a na konickou svatyni se valil jeden útok za druhým. Pouze díky bravurním zákrokům náhradního brankáře Hradila (letos premiérově dostal přednost před Kmecikem) Sokol dlouho držel těsné vedení, navíc mu pomáhaly tyče i břevna. Až v 65. minutě vyrovnal přesnou ranou Bubeníček – 1:1. Na to reagoval kouč Procházka hned trojím střídáním, takže když se následně zranil Blaha, musel konický soubor dohrávat poslední minuty jen v deseti lidech. Přesto mohli strhnout vítězství na jeho stranu Kobylík s Hloušem, bohužel prvně jmenovaný z metru nepropálil Dragona a druhý jedovkou minul o centimetry. Naopak v šesté minutě nastaveného času došlo ve vápně ke střetu Vorala s Houštěm a rozhodčí jej posoudil jako nedovolený. Pokutový kop bezpečně proměnil Kopčil – 1:2.

„Jako obvykle jsme zahráli uspokojivě v první půlce. V té druhé nám odešla záloha a nebýt vynikajícího Hradila, bylo by už po sedmdesáti minutách rozhodnuto o naší porážce. Celkově je náš herní projev poznamenán psychickým blokem z neproměňování šancí. Pokaždé necháme soupeře dostat se do hry a následně i rozhodnout. Tenhle zápas byl navíc poučný nejen pro hráče, ale zejména pro mě samotného,“ shrnul konický lodivod Karel Procházka.

19.6.2007 VSTUP DO DISKUSE

Prostějovští Jestřábi. Ilustrační foto

Jestřábi nestačili na Benátky. Stupidní chyby, zlobil se Vykoukal

Stavba rychlé železnice se blíží. Starostka varuje před spekulanty

Řidička seděla muži na klíně, nabourala cizí fabii

Kuriózní případ řeší v těchto dnech policisté na Prostějovsku.

Mňamky, nebo blafy? Jaké máte zkušenosti se školními jídelnami?

V jídelníčku zelenina, mléčné výrobky, ryby, luštěniny, bezlepkové potraviny a regionální produkty. A jako doplněk k obědu raději ovoce než sladkosti. Takový je dnes trend ve školních jídelnách. Na Prostějovsku jsou ale i jídelny, kde dětem nechutná.

Plumlovské vinobraní trápilo počasí, náladu vylepšil burčák a muzika

FOTOGALERIE / Během sobotního odpoledne se na Prostějovsku zdálo, že se počasí nemůže rozhodnout, jestli dá venkovním akcím zelenou. Nakonec ale déšť zasáhl i plumlovský zámek. Ten byl však na nepříznivé počasí vybaven a návštěvníci se tak mohli schovat pod plátěné stany.